diarchy.lt


Gaičiūnai pakliuvo į Vakarų šou biznio ratą, kur patekti itin sunku

Arūnas ZURLYS

Daugsyk "Druskonio" skaitytojams pasakojome apie unikalų reiškinį - druskininkiečių Gaičiūnų šeimyninį cirką, visą jų dinastiją, pradedant Antanu Gaičiūnu,  prieškarinio Lietuvos cirko gimnastu, išleidusiu knygą "Senų cirkų prisiminimai", tęsiant jų sūnumi Arvydu ir marčia Lidija, baigūsiais

cirko mokslus Maskvoje ir ilgai dirbusiais oro akrobatais, na. ir kol kas baigiant pastarųjų vaikais Arvydu ir Diana, taip pat Maskvos cirko mokyklos auklėtiniais, universaliais artistais. Stebėdami jų unikalius sugebėjimus, praėjusiąja vasarą aikčiojo ir Druskininkų gyventojai bei poilsiautojai.

Paskutinįsyk "Druskonyje", šalia jų visų nuotraukos, šeimyninio cirko prodiuseris Arvydas vyresnysis informavo, kad keturi cirko "Karūna" nariai išvyksta dirbti į Vokietiją, todėl vietiniams jų pasirodymų dar teks palaukti. Pagaliau, po 5 mėnesių darbo svetur, Gaičiūnai trumpam parvažiavo namo, tuo pradžiugindami tėvą ir senelį Antaną, o gegužės 28-ąją vėl krausis lagaminus kelionei į Arabų Emyratus, kur juos globos garsus kelių cirkų savininkas, subūręs i viena programą Europos cirko įžymybes. Savo talentų gerbėjų Druskininkuose Gaičiūnai nepamiršta, todėl maloniai pasakoja, kaip jiems sekėsi Vokietijoje, kur pradžioje dirbo tarptautiniame cirke "Ronkali", vėliau kartu su Australijos, Kenijos, Švedijos ir kitų šalių atstovais tapo Hamburgo Hanzos varjetė teatro artistais.

Redakcijos stalą nuklojo-liaupsėmis cirkui iš Lietuvos dosnūs Vokietijos laikraščių straipsniai, Gaičiūnų pasirodymus įvardijantys programų kulminacijomis, na, o pagrindinis jų profesionalumo ir savimonės įvertinimas - "Karūna", anksčiau daugiau žinoma Rytų šalims, tapo sava Vakarų pasaulio šou biznio rate, į kurį patekti ganėtinai sunku. Juolab Vokietijoje, kur veikia 800 cirkų, tapti dėmesio centre - itin sudėtinga. Tarptautinio šou biznio atstovai. pirmąkart susidūrę su Lietuvos cirku, labai stebėjosi mažai žinomo krašto atstovų sugebėjimais, neįprastais triukais, iki tol neregėtais programos numeriais, kuriuos, pasitelkdami savo savimonę ir kūrybiškumą, sumano patys Gaičiūnai. Nors pasiūlymų kontraktams mūsiškis šeimyninis cirkas sulaukia iš daugelio šalių, tačiau, kaip ir mes visi, renkasi tuos, kurie pasiūlo didesnį užmokestį ir solidesnes vietas. Į Vokietiją Gaičiūnai dar ketina sugrįžti kartu su Kenijos artistais, drauge surengsiančiais turnė po tenykštę šalį.

Deja. trumpai atspūsdami Druskininkuose, Gaičiūnai, tapę Europos cirko žvaigždėmis, parodyti savo sugebėjimų vietiniams neketina, nes juk artistams irgi dera atsikvėpti. O kur gi kitur, jei ne namuose, tai įmanoma padaryti...


Dianos
ir Arvydo Gaičiunų pasirodymo momentas, pateiktas Vokietijos spaudoje.


Copyright © 2004 DiArchy
info@diarchy.lt