diarchy.lt

Savaitgalis / Lietuvos rytas / 1998 m. balandžio 24 d., Nr.93


Cirko artistams tenka dažnai aiškinti, kur yra Lietuva
Milda KUIZINAITĖ

Egzotiška magijos cirko šou grupė „Europa" iš Druskininkų balandžio 17-19 dienomis Prahoje vykusiame tarptautiniame magijos festivalyje laimėjo „Grand Prix". Festivalyje dalyvavo per tris šimtus cirko artistų iš įvairių šalių.

Pusantros valandos trukusį įvairių žanrų egzotiškos magijos spektaklį rodė druskininkiečiai brolis ir sesuo Arvydas ir Diana Gaičiūnai. Programą paruošė profesionalus artistas, 40 metų cirke dirbęs jų tėvas Arvydas Gaičiūnas. Iš pradžių jis buvo Maskvos cirko režisierius inspektorius, vėliau - Maskvos cirko „Gintaras" direktorius.

Cirke dirbo ir jaunųjų artistų poros mama - Lidija Gaičiūnienė. Ji buvo oro gimnastė, kartu su vyru atlikdavo įvairius numerius. Dabar ji siuva sceninius kostiumus įvairiose šalyse pasirodymus rengiantiems savo vaikams, yra jų asistentė.

„Mūsų vaikai išaugę cirke", - apie jaunąją porą sakė A.Gaičiūnas. Dvidešimt vienerių metų D.Gaičiūnaitė Maskvos cirko mokyklą baigė praėjusiais metais. Jos brolis 28 metų A.Gaičiūnas baigė tą pačią mokyklą. Cirko vaidinimuose bei pantomimos spektakliuose jis dalyvauja nuo ankstyvos vaikystės.

Cirko artistų dinastijos pradininkas, dabar pensininkas Antanas Gaičiūnas daug metų dirbo akrobatu Lietuvos cirkuose.

Prieš keletą metų jis išleido knygą „Senų cirkų prisiminimai".

Cirko grupę „Europa" sudaranti šeima gyvena Druskininkuose, tačiau daugiausia laiko jie praleidžia gastroliuodami. Jie koncertavo „Marija-Sharaton" viešbutyje Delyje, lankėsi Lenkijoje, Vokietijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, daugelyje Rusijos cirkų.

Cirko artistų pora atlieka įvairius numerius su botagais, rodo iliuzijos triukus. D.Gaičiūnaitė šoka ispanų šokį su lankais „Hula-hupa", arabišką šokį su smaugliu.

Apsivilkusi blizgančiais papuošalais išdabintą kostiumą mergina šoka indišką „Saulės" šokį.

Artistų poros tėvas A.Gaičiūnas pasakojo, kad, atvažiavus į daugelį šalių, reikia aiškinti, kas yra Lietuva.

Pasak A.Gaičiūno, jie gauna labai daug pasiūlymų, tačiau programą rodyti sutinka tik ten, kur neblogai moka ir kviečia koncertuoti į prestižines vietas - garsius teatrus, viešbučius.

Grupė „Europa" rėmėjų neturi. Jie yra pakviesti į festivalius Veronoje ir Monte Karle, tačiau dalyvavimas juose vienam žmogui kainuoja apie keturis tūkstančius litų.


Arvydas ir Diana Gaičiūnai cirke nuo pat vaikystės.
Nuotr. iš šeimos albumo


Savaitgalis / Lietuvos rytas / 1998 m. balandžio 24 d., Nr.93

Copyright © 2004 DiArchy
info@diarchy.lt