diarchy.lt

1998 m. balandžio 23 d., ketvirtadienis


Lietuviai tapo geriausiais magais
Giedrius MERKYS

Prieš dvejus metus įkurta Gaičiūnų šeimos cirko trupė "Europa" Prahoje vykusiame IV taptautiniame magijos konkurse laimėjo "Grand Prix", o trupės artistai pripažinti geriausiais magais.

Kaip "Respublikai" pasakojo trupės įkūrėjas ir administratorius Arvydas Gaičiūnas, balandžio 17-19 dienomis Prahoje varžėsi 316 cirko artistų ne tik iš Europos, bet ir kitų žemynų. Cirko artistai varžėsi vaikų, jaunimo, komiškų numerių ir mikro-magijos kategorijose. Lietuvių artistai Arvydas Gaičiūnas jaunesnysis ir Diana Gaičiūnaitė buvo pripažinti geriausiais fokusininkais, o vėliau konkurso žiuri jiems skyrė ir "Grand Prix" taurę ir diplomą. Cirko trupė "Europa" šiame konkurse dalyvavo pirmą kartą.

A. Gaičiūnas "Respublikai" pasakojo cirke dirbąs nuo 1961 m. Jo tėvas Antanas buvo šios cirko dinastijos pradininkas, 1994 m. išleidęs knygelę "Senų cirkų prisiminimai". A. Gaičiūnas ilgai dirbo Lietuvos cirke "Vilnius" režisieriumi, vėliau vadovavo Maskvos cirkui "Gintaras". Jo žmona Lidija - irgi cirko artistė, dabar ji - asistentė bei kostiumų modeliuotoja. Pasak A.Gaičiūno, sūnus Arvydas ir duktė Diana išaugo cirke, baigė Maskvos cirko mokyklą.

Iki praėjusių metų Gaičiūnų cirko trupė daugiausia dirbo užsienyje - Lenkijoje, Indijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Libane, daugelyje Rusijos cirkų. Pernai trupė 8 mėnesius dirbo Hamburgo "Hanzos" varjetė teatre. Pasak A.Gaičiūno, trupė dabar turi daug kvietimų pasirodyti įvairiose šalyse, tačiau daugumos jų atsisako, nes nori parengti daugiau nei 2 valandų teatralizuotą vaidinimą su magijos ir fakyrų triukais. A.Gaičiūnas puoselėja svajonę įsigyti kilnojamąjį pastatą, kuriame galėtų vaidinti gastrolėse, ir sukurti Lietuvos cirko mokyklą, nes šiuo metu yra nemažai į pensiją išėjusių cirko artistų, kurie galėtų būti geri pedagogai.


Asmeninio albumo nuotr.
Diana ir Arvydas Gaičiūnai Prahoje atliko pavojingą triuką

1998 m. balandžio 23 d., ketvirtadienis

Copyright © 2004 DiArchy
info@diarchy.lt