diarchy.lt

2002 m. birželio 21 d., penktadienis


PALANGOJE ATIDAROMAS MAGIJOS TEATRAS

Šiandien Palangoje, šalia Jūratės g. esančiame stadione, atidaromas fokusų teatras "DiArchy". Kurorto svečiai kiekvieną dieną vakarais 300 vietų palapinėje galės stebėti garsios cirko artistų Gaičiūnų šeimos jauniausiųjų atžalų Dianos ir Arvydo intriguojančius pasirodymus.

Jurgita KVILIŪNAITĖ


Arvydas drąsiai vaikšto aštriais kardais
Teatro archyvo nuotr.
Neregėtas teatras

D.Gaičiūnaitė "VL Vakaro žinios" sakė, jog tai pirmasis tokio pobūdžio teatras Lietuvoje.

Daugiausia laiko Rusijoje praleidę cirko artistai D. ir A.Gaičiūnai savo verslą Lietuvoje nusprendė pradėti nuo fokusų teatro įkūrimo populiariausiame Lietuvos kurorte. Jeigu fokusų teatre "DiArchy" vyksiantys jų pasirodymai sulauks didelio pasisekimo, rudeniop brolis ir sesuo fokusų teatrą galbūt perkels į Vilnių.

Pusantros valandos reginys -tai kaleidoskopiškai vieni kitus keičiantys įvairių žanrų numeriai: uždegantys šokiai, magiškos iliuzijos ir stulbinančios manipuliaci-ios, pavoiingi ir neįtikėtini triukai.

Žiūrovai, atėję į šou grupės "DiArchy" vaidinimą, turės galimybę pamatyti, kaip artistas perlenda per sukamo laso kilpą, įšokdamas ir akimirksniu iššokdamas iš jos, lyg siūlas per vos įžiūrimą adatos skylutę.

Labai efektingai atrodo numeris, kai lekiant žirgui raitelis, įsukęs virš galvos lasą, mikliai užmeta kilpą ant priešais lekiančio mustango kaklo. Stebina ir fokusininkų gebėjimas staigiu botago smūgiu užgesinti žvakę, degančią už keturių metrų.

Šie ir kiti, taip pat akrobatiniai triukai, muzika ir kostiumai perkels žiūrovus į tikrovišką Laukinių Vakarų mikliarankių pasaulį su visais kaubojiškais atributais. Žiūrovus nustebins ir nepakartojamas Arvydo pasirodymas, kurio metu jis vaikščioja tikrais stiklais ar aštriais kardais. Visa tai pagrįsta ypatinga mistiškos vidinės energijos cirkuliacija, tam tikrais kūno kanalais.

Dauguma supranta, kad fokusai - tai dirbtiniai galvosūkiai, padaromi rankų miklumu ar įvairiomis techninėmis gudrybėmis. Tačiau vis dėlto geras ir gudriai parodytas fokusas nustebina daugelį ir priverčia pagalvoti: "Čia tai stebuklas!"

Sesuo Diana ir brolis Arvydas per pasirodymus demonstruoja daugybę tokių fokusų, iliuzijų ir manipuliacijų.

Vieno įdomiausių savo pasirodymų metu Diana atlieka uždegantį ispanišką šokį ir kartu gracingai manipuliuoja daugybe lankų. Sukdama juos savo kūnu, ji priverčia lankus atgyti, šviesti visomis vaivorykštės spalvomis. Pagal ritmišką muziką lankai sukasi ir susilieja su šokėja į vieną šokį.

Šeimos tradicija

Visi grupės "DiArchy" dalyviai yra Gaičiūnų šeimos nariai. Arvydas Gaičiūnas (vyresnysis) - direktorius ir vadybininkas, soliniuose vaidinimuose atlieka vedėjo vaidmenį.

Dianos ir Arvydo jaunesniojo tėvas 30 metų dirbo Maskvos cirko artistu "Sojuzgoscirk" sistemoįe, 10 metų buvo režisieriumi ir maniežo inspektoriumi, 5 metus dirbo Maskvos cirko "Jantar" direktoriumi.

Nuo 1993 m. jo vadovaujama trupė pradėjo sėkmingai gastroliuoti daugelyje pasaulio šalių. 1994 iki 1996 m. trupė gastroliavo Rytų šalyse - Indijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Libane, Katare. 1996 ir 1997 m. trupė gastroliavo Rusijos, Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos cirkuose, kazino, viešbučiuose, teatruose, varjetė. 1997 m. vasarą trupė vaidino Nidoje atostogavusiam tuometiniam Lietuvos prezidentui Algirdui Brazauskui. Tų pačių metų rudenį trupė Lietuvoje surengė daug pasirodymų, dalyvavo dabartinio prezidento Valdo Adamkaus rinkiminėje kampanijoje.

1998 m. balandį Diana ir Arvydas dalyvavo tarptautiniame iliuzionistų festivalyje-konkurse, vykusiame Čekijos sostinėje Prahoje, kur užėmė 1-ąją vietą ir gavo pagrindinį apdovanojimą ("Grand Prix"). Vėliau trupė daug gastroliavo Japonijoje, Vokietijoje, Graikijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Šveicarijoje ir kitose šalyse.

 
Diana Ir Arvydas Gaičiunai žavi neįprastais triukais


2002 m. birželio 21 d., penktadienis

Copyright © 2004 DiArchy
info@diarchy.lt