diarchy.lt

Po eksperimento - galimas teismo procesas

Jėgas atgavę magai brolis ir sesuo Arvydas ir Diana Gaičiūnai ir 
LNK televizija prakalbo apie galimybę į teismą paduoti Vilniaus savivaldybę


"Beveik atsigavome po beveik tris paras trukusio išbandymo", - kalbėjo pasaulio rekordą pasiekę magai brolis ir sesuo Arvydas ir Diana Gaičiūnai

Remigijus JURGELAITIS

   Projektas "Užsišaldę lede" virsta skandalu. Projekto rengėjai užsimojo paduoti į teismą sostinės Savivaldybę ir už tai, kad ši neleido rengti projekto Vilniaus rotušės aikštėje, prisiteisti daugiau nei 50 tūkst. litų. Be to, vakar magai pripažino, kad rekordas greičiausiai neatsidurs Gineso rekordų knygoje.
   "O šiaip jaučiamės gerai, beveik atsigavome po beveik tris paras trukusio išbandymo", - kalbėjo pasaulio rekordą praėjusį sekmadienį pasiekę magai brolis ir sesuo Arvydas ir Diana Gaičiūnai. Jie ledo kube išstovėjo 63 valandas 31 minutę ir 15 sekundžių.

Nuostoliai -50 tūkstančių

   Projekto rengėjų manymu, sostinės Savivaldybė apie tai, ar išduos leidimą sostinės centre rengti "Užsišaldymo lede" projektą, turėjo pranešti per keletą darbo dienų. Savivaldybė neduosianti leidimo paskelbė po mėnesio, todėl projekto rengėjams skubiai teko ieškoti naujos renginiui tinkamos vietos.
   Toks skubus ir netikėtas Vilniaus savivaldybės sprendimas organizatoriams sukėlė daugybę nepatogumų ir papildomų išlaidų. "Vilniaus savivaldybei pralaimėjus bylą, iš miesto biudžeto gali tekti sumokėti iki 50 000 litų siekiančias išlaidas", - įsitikinęs renginio prodiuseris Laurynas Šeškus.
   Tuo tarpu LNK generalinis direktorius Paulius Kovas apgailestavo, kad už nuostolius, kuriuos televizija patyrė dėl Vilniaus savivaldybės pareigūnų kaltės, turės susimokėti "ne meras, o miestas".
   Be to, P.Kovas piktinosi, kad Savivaldybė LNK žinių laidą apkaltino spaudimu. "Tokios reakcijos sulaukta po LNK žiniose žiūrovams pateikto dienos klausimo "Ar pastebite Vilniaus miesto mero veiksmuose korupcijos požymių?", - sakė LNK vadovas.
   LNK atstovų teigimu, Savivaldybė atsakymą vilkino ilgiau nei mėnesį, o priėmusi neigiamą sprendimą nepakvietė projekto "Užsišaldę lede" rengėjų ir, kaip numatyta įstatyme, nepasiūlė jiems kitos vietos.

Savivaldybė kaltinimus neigia

   Tuo tarpu Vilniaus miesto savivaldybės administracija dar praėjusią savaitę pareiškė davusi LNK televizijai leidimą organizuoti eksperimentą "Užsišaldę lede" Rotušės aikštėje ir sako, kad televizijos teiginiai neatitinka tikrovės.
Leidimas suteikė teisę projekto organizatoriams Rotušės aikštėje pastatyti ledo kubą, kuriame būtų užšaldyti akcijos dalyviai, bei visą tiesioginei transliacijai reikalingą įrangą, tačiau Savivaldybė atsisakė leisti tuo pačiu metu Rotušės aikštėje rengti masinius komercinius koncertus, nes tai prieštarautų sostinės Tarybos priimtam sprendimui, kuriame reglamentuojami masinių renginių organizavimai sostinėje.
   Esą Rotušės aikštėje, pagal Tarybos nutarimą, galima rengti muges, klasikinės ir folklorinės muzikos koncertus, miesto ar valstybinės reikšmės renginius. Vilniaus miesto savivaldybės įsitikinimu, LNK projekto "Užsišaldę lede" tikslai niekaip nesiderina su masinių koncertų organizavimu, tačiau Savivaldybė būtų leidusi rengti koncertus, jei rengėjai būtų pasirinkę kitą tam tinkamą miesto vietą.

Pavojingas gyvybei rekordas

   Agentūra "Factum" kol kas dar neužregistravo "ledinio" rekordo ir, atrodo, neketina to daryti. Esą pasaulio rekordų knygoje registruojami tik tie rekordai, kuriuos siekiant nekyla pavojus gyvybei. Kadangi tokio pobūdžio rekordas nėra sektinas, vadovaujantis pasauline praktika, jis nėra registruojamas.
   Agentūros "Factum" direktoriaus Vytauto Navaičio teigimu, agentūra negavo jokio prašymo registruoti rekordą, esą niekur nėra registruotas ir prieš kelerius metus pasiektas amerikiečio mago Deivido Kleino pasiekimas.
    Kita vertus, pastebima, kad agentūra "Factum" yra linkusi skelbti tuos rekordus, kurie sulaukia didžiulio visuomenės susidomėjimo. Rekordų registravimo agentūros atstovai neatmetė galimybės, kad pasiekimas vis dėlto gali būti įregistruotas. Tiesa, tik tuo atveju, jei rengėjai pateiks būtiną informaciją ir tai įrodančią vaizdo medžiagą.
Magijos teatro "DiArchy" iliuzionistai Diana ir Arvydas Gaičiūnai sako, kad jie pirmiausiai sau norėjo įrodyti, ką gali ištverti.

Didžiausia nauda -Palangai

   Ko gero, daugiausia iš šio eksperimento laimėjo Palangos miestas. Meras Pranas Žeimys ne kartą pasidžiaugė, jog Palangoje surengtas eksperimentas miestą pasaulyje išgarsino gerokai labiau nei visos iki šiol rengtos reklaminės akcijos.
   Kol kas nėra tikslios statistikos, kokios pasaulio žiniasklaidos priemonės rašė apie Palangoje pasiektą pasaulio rekordą, tačiau žinoma, kad tam didelį dėmesį skyrė Rusijos žiniasklaida, o būtent rusai labiausiai ir mėgsta ilsėtis Lietuvos pajūryje.
   Paklausti, kam labiausiai dėkingi už tai, kad eksperimentas pavyko, brolis ir sesuo Gaičiūnai teigė, kad tiems tūkstančiams žmonių, kurie dieną ir naktį juos palaikė Palangoje. "Svarbiausia, kad mums pavyko įgyvendinti savo sumanymą. Be to, norėtume padėkoti vienas kitam", - sakė pasaulio rekordininkais tapę druskininkiečiai.
Brolis ir sesuo nebuvo linkę vertinti ir medikų prognozių, esą jie turės sveikatos problemų. "Kol kas jaučiamės gerai, nereikia pamiršti, kad tam įtemptai rengėmės", - kalbėjo Diana ir Arvydas.


Nors už ledo plokščių Diana ir Arvydas praleido daugiau nei 63 valandas,
jų rekordas vargu ar bus įregistruotas.
                                       Renato NEVERBICKO ir Valdo KOPŪSTO (Elta) nuotraukos